S.S.S

SIKÇA SORULAN SORULAR ( S.S.S )

1. “Ne” aramasında ne tür arama terimleri kullanabilirim?

“Ne” arama kutusuna bir hizmet, ürün, marka, meslek, iş alanı, şirket adı, isim soyisim gibi ifadeler yazıp arama yapabilirsiniz.
Örnek: Pizza, Tesisatçı, Turkcell, Öğrenci Yurdu, Yaren İletişim, Sezen Aksu gibi… Ek olarak birden fazla türde arama terimin birleştirerek de kullanabilirsiniz.
Örnek: Doktor Ensar Altun, Vodafone Bayi, Toyota Tamir gibi…
2. “Nerede” aramasında ne tür arama ifadeleri kullanabilirim?
“Nerede” arama kutusuna bir sokak veya cadde adı, mahalle adı, semt adı, ilçe veya il adı girerek arama yapabilirsiniz.
Örnek: Cumhuriyet Cad., Beşminare Mah., Tatvan, Hizan, Bitlis gibi… Ayrıca bunları birleştirerek daha detaylı ve kesin sonuçlu adres aramaları da yapabilirsiniz.
Örnek:  Sinema Yokuşu, Sahil Mahallesi, Karşıyaka gibi…
3. Filtreler nasıl çalışır?
Arama sonucunda listelenen kayıtları belli kriterlere göre filtreleyebilirsiniz. Bu kriterler, faaliyet alanı, işletmenin bulunduğu ilçe, veya kayıtların web sitesi ve e-posta adresine sahip olup olmaması gibi kriterlerdir. Filtreleri kullanarak arama sonuçlarınızı daraltabilir ve sizi ilgilendiren kayıtlara daha kolay ulaşabilirsiniz. Birden fazla filtreyi aynı anda uygulamak da mümkündür.
4. Arama geçmişi nedir? Ne işe yarar?
Arama geçmişi bitlisrehberi.net‘te en son yaptığınız aramaları saklar. Böylece aynı aramayı tekrar etmek isterseniz arama terimlerini yeniden yazmak zorunda kalmadan, arama geçmişinizden seçebilirsiniz.
5. “İncelediğiniz kayıtlar” hangi kayıtlardır?
Ana sayfada “İncelediğiniz Kayıtlar” bölümünde listelenen kayıtlar, bitlisrehberi.net‘teki firma sayfalarını ziyaret ettiğiniz kayıtlardır. Sonradan ihtiyaç duyabileceğiniz ve yeniden incelemek isteyebileceğiniz bu kayıtları sizin yerinize bu şekilde kayıt altında tutmuş oluruz. bitlisrehberi.net ana sayfasına her gittiğinizde son incelediğiniz kayıtların listesi güncellenmiş olarak elinizin altındadır.
6. Arama sonuçları hangi mantığa göre sıralanırlar? Sıralama kriterini nasıl alfabetik yapabilirim?
Arama sonuçları yaptığınız aramayla olan ilişkilerine göre en yakın ilgiliden en az ilgiliye doğru sıralanırlar. Kayıtları alfabetik sırada görmek için Filtrelerin altında görülen “Sıralama Kriteri” tercihini “Tavsiye Edilen”den “A-Z” ye (Alfabetik sıralama) çevirmeniz yeterlidir.

7. Bitlisrehberi.net hangi sıklıkta güncellenir?

bitlisrehberi.net günlük olarak güncellenmektedir.

8. Firmamın kaydı bitlisrehberi.net’te yer almıyor. Nasıl ekleyebilirim?

Firmanızın kaydını ücretsiz olarak bitlisrehberi.net‘e eklemek için buraya tıklayın veya ana sayfada yer alan “Firma Ekle” bağlantısına tıklayın. Açılan sayfada üye girişi yapın, üyeliğiniz yoksa bir dakika içinde yeni üye kaydı yapınız. Üye girişi işlemlerinden sonra Üye Panelinden Firma Ekle bağlantısına tıklayınız. Firma ile ilgili formu doldurup Firma Ekle’ye basınız.  Firma Ekle işleminden sonra kayıtlar incelenip onaylandıktan sonra firmanız bitlisrehberi.net adresine ücretsiz bir şekilde eklenmiş olacak.

9. Kaydımın bitlisrehberi.net’te yer almasını istemiyorum.

bitlisrehberi.net‘te yer alan kaydınızı gizlemek ya silmek için bize iletişim alanından ulaşabilir ya da bilgi@bitlisrehberi.net e-posta adresimize yazarak ulaşabilirsiniz.

10. Haritadaki “Önemli Yerler” nereleridir?
Önemli yerler, bir adrese nasıl ulaşabileceğinizi anlamaya çalışırken size yardımcı olabilecek, herkes tarafından bilinen ve dikkat çeken referans noktalarıdır.
Örneğin benzin istasyonları, otobüs durakları, otoparklar gibi noktaları önemli yerler olarak kabul edebiliriz.
11. Neden arama sonucu bulduğum firmaların tümü haritada gösterilmiyor?
Haritada yalnızca bir coğrafi koordinatı olan kayıtlar gösterilmekte, diğerleri gösterilmemektedir.
12. Yol Tarifi Nedir?
Yol Tarifini kullanarak gitmek istediğiniz bir firmaya nasıl, hangi yollardan geçerek gitmeniz gerektiğini detaylı olarak görebilirsiniz. Yola çıkacağanız, bulunduğunuz noktanın adresini Cadde/Sokak-İlçe-İl olarak girin ve Yol Tarifine tıklayın. Adım adım, hangi yollardan geçerek gitmeniz gerektiğini gösteren bir tarif kullanımınıza sunulacaktır.

Bu Yazıya Emoji İle Cevap Verin
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0