Nasıl Eklerim?

Bitlis Rehberi.Net Firma / Haber / İlan Nasıl Eklenir?

 

Merhabalar Değerli Ziyaretçimiz;

 

bitlisrehberi.net adresine Üye Olma, Profil Tamamlama, Firma Ekleme, Haber Ekleme, İlan Ekleme ve İçerik Yollama gibi yöntemleri aşağıda görsellerini eklediğimiz gibi oluşturabilir. Çok rahat ve kolay bir şekilde kendinize ait bileşenleri düzenleyebilirsiniz. Haydi geç olmadan başlayalım isterseniz:

NASIL ÜYE OLUNUR?

Öncelikle bitlisrehberi.net sitesine erişim sağladıktan sonra aşağıda belirtildiği gibi adam ikonuna tıklıyoruz. ( ya da sağ üstte bulunan Üyelik yazısına tıklıyoruz ) Adam ikonuna bastıktan sonra hemen altında çıkan Giriş Yap / Üye Ol bağlantısına tıklıyoruz.

Daha sonra aşağıda belirlenen alanı dolduruyoruz. 

Ad Soyad –  Kullanıcı Adı ( rumuz  ) – Mail Adresi – Şifre ve son olarak Güvenlik Kodu ( bu kod ortak değildir dikkat ediniz )

Aşağıdaki görselde bilgilerin örnek olarak nasıl doldurulduğunu görebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra kaydınız ve üyelik işleminiz tamamlandığı için sizi üye paneline yönlendirecektir.

Bu sekmede Profil Bilgilerimi Düzenle linkine tıklıyoruz ( Kendinize ait bilgileri , şifreleri, profil resimlerini, mail bilgisini düzenlemek için )

PROFİL DÜZENLEME NASIL YAPILIR?

Aşağıda kırmızı alandaki gibi sağ altta yer alan Resim Seç butonuna tıklıyoruz ( kişisel profil resmi ya da avatar yüklemek için ). İlgili profil resminizi seçtikten sonra Değişiklikleri Kaydet butonuna basıyoruz.

Böylece Aşağıda da gördüğünüz gibi profil fotoğrafınız oluşturuldu.

Aşağıda gördüğünüz görselde kırmızı çerçeve ile belirlenen alandan Kişisel Bilgiler, Firma – Haber – İlan Eklenebilir, Daha önce eklenmiş bilgiler kolayca değiştirilebilir.

İlk olarak kendimize ya da çevremize ait bir firmayı tamamen ücretsiz bir şekilde sitemize kaydetme işlemi ile başlayalım.

FİRMA SAYFASI NASIL EKLENİR?

Sağ panelde bulunan menüden Firma Ekle linkine tıklıyoruz. Ardından sol tarafta açılan panelde gördüğünüz gibi bütün bilgileri doğru bir şekilde yazıyoruz ( bu bilgiler sizinle iletişim kurmak isteyen müşteri ve ziyaretçiler için oldukça önemli ) .

Sosyal medya linklerini websitesi üzerinden giriş yaparak / kopyala – yapıştır yöntemi ile ilgili alanlara ekleyiniz.

Firma harita kodunu Google Earth üzerinden temin edebilirsiniz (  Adresinize ait konumu paylaş düğmesine tıklayıp görebilir , websitemize ekleyebilirsiniz ). Ya da bu alanı boş bırakıp site yöneticisi tarafından eklenmesi için talepte bulunabilirsiniz.

Bir sonraki adımda Firmaya ait Logo ya da Profil fotoğrafını Kapak Fotoğrafı alanına ekleyiniz. Burada logo kullanmanız sizi tanıyan ve sizinle yeni tanışacak müşteriler için oldukça önem arz ediyor. Bu alana firmaya ait logo eklemeniz tavsiyemizdir. Bu işlemi tamamladıktan sonra firmanıza ait görselleri Resim Seç alanından seçip / panele yüklenmesini sağlayınız. Bu galeride referanslar, yapılmış çalışmalar ya da firmanın etki alanı ile alakalı görsellerin olması ziyaretçiler açısından önemli, firmanızın tanınırlığını  arttırmak için önemli bir araçtır.

Bütün bilgileri tamamlayıp gözden geçirdikten sonra Firmayı Ekle butonuna tıklıyoruz.

Yapılan işlemden sonra firmanızın başarılı bir şekilde kaydedildiğini görecek ve yönetici onayından sonra aktif olarak sitede yer alacağı bilgisi tarafınızla paylaşılacak.

Web sitemize ister Haber isterseniz Firma Haberi / Etkinliği bilgisini ekleyebilir; müşterilerin ve site ziyaretçilerinin bu tür bilgilerden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik haberin bilgisi ve kontrolü sizde olacak şekilde, ücretsiz bir şekilde bu panelden yararlanabilirsiniz.

Hemen bir haber ekleyelim isterseniz;

HABER NASIL EKLENİR?

Profil sayfasından sağ menüde bulunan Haber Ekle butonuna basıyoruz. Hemen sol tarafta açılan panelden; Haber ile ilgili betimlemeleri ve bilgileri ekliyoruz. Haberin başlığı, Haberin kategorisi ( Haber – Firma Haberi gibi ), oluşturduğumuz habere ait fotoğraf ve görselleri muhakkak ekliyoruz. Bir sonraki adımda konu etiketlerini ekleyeceğiz: Örneğin kaza haberiyse; haber, kaza, trafik kazası, sis vs. gibi habere dair etiketleri ( konu ile alakalı sözcükler ) yazımıza dahil ediyoruz.Son olarak haber ve konu metnini ekliyor, Haber Ekle butonuna tıklıyoruz.

Aşağıda bununla alakalı örneği göreceksiniz. 

Adımları teker teker tamamladıktan sonra haberin başarılı bir şekilde yönetici onayına gönderildiğini göreceksiniz.

Dilerseniz sayfamıza bir de İlan Ekleyelim.

İLAN NASIL EKLENİR?

Bunun için yine sağ tarafta bulunan kullanıcı panelinden İlan Ekle linkine tıklıyoruz. Solda açılan panelden İlan Metnini / Başlığını yazıyoruz. Bu başlık ziyaretçilerin ve müşterilerin ilgisini çekeceğinden; ürün ve reklam ile alakalı en iyi başlığı / spotu seçmenizi öneririz.

Sonraki adımda ilan için kategori seçiyoruz ( İlan: bilgilendirme – Seri İlan: Alım/Satım ) . İlan mı yoksa Seri İlan mı?

Bir sonraki adımda ilana ait görsel ya da fotoğrafı ekliyoruz. İlana ait konu etiketleri, müşterilerin arama terimleri gibi ifadeleri ekliyoruz.

Son olarak da ilanın bütün detay ve özelliklerini yazdıktan sonra İlan Ekle butonuna basıyor ve ilanı yönetici onayına yolluyoruz.

Aşağıda gördüğünüz gibi eklediğimiz ilan başarı ile eklendi ve onaylanacak merciye iletildi.

EKLEDİĞİM FİRMAYI NASIL DÜZENLERİM?

Sitemize eklediğiniz tüm materyalleri tek bir panelden yönetebilirsiniz.

Bunun için Kullanıcı Panelinde bulunan özellikleri kullanabilirsiniz.

Eklediğiniz Firmalar için Firma Yönetimi linkine tıklayıp ister yeni firma ekleyebilir isterseniz de mevcut eklediğiniz firmayı ve bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

EKLEDİĞİM HABERİ NASIL DÜZENLERİM?

Eklediğiniz Haberler için Haber Yönetimi linkine tıklayıp ister yeni haber ekleyebilir isterseniz de mevcut eklediğiniz haberi ve bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

EKLEDİĞİM İLANI NASIL DÜZENLERİM?

Eklediğiniz İlanlar için İlan Yönetimi linkine tıklayıp ister yeni ilan ekleyebilir isterseniz de mevcut eklediğiniz ilanı ve bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

FARKLI PAYLAŞIMDA NASIL BULUNABİLİRİM?

Son olarak da bize farklı bir konuda materyaller, bilgiler, veriler yollamak isterseniz;

Sitemizde ve menülerimizde yer alan Dosya Gönderin linkine tıklayınız. Açılan panelden gerekli alanları aşağıdaki örnekte yer aldığı gibi doldurup yöneticimize ulaştırabilirsiniz. Bu panel esas olarak; sizlerin çok hızlı bir şekilde tarafımıza veri aktarımını sağlamanız için oluşturuldu.

Firma – Haber ya da İlanlarınızı sitemize ekleyemiyorsanız bu yöntemi kullanarak size yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

 

Konu ve anlatımlarda anlamadığınız, anlatamadığımız ya da eksik kalan bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız bize aşağıda yer alan yorum alanından pratik bir şekilde soru sorabilir ya da iletişim linkinden irtibat kurabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın…

Bu Yazıya Emoji İle Cevap Verin
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0