BEÜ ile KOOP – İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi

BEÜ ile KOOP – İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi
Bitlisrehberi'nde Aradığınızı Bulursunuz

Bitlis Eren Üniversitesi ile KOOP – İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü’nü İmzaladı.

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127’nci maddesiyle 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23’üncü maddesi kapsamında alt işveren bünyesinde taşeron işçi olarak çalışmakta iken, 02.04.2018 tarihi itibariyle Bitlis Eren Üniversitesi sürekli işçi kadrolarına geçişleri yapılan personelin ücret ile mali ve sosyal haklarının belirlenmesine ilişkin Yüksek Hakem Kurulu Toplu İş Sözleşmesi hükümlerinin yürürlük süresinin 31.10.2020 tarihi itibariyle sona ermesi nedeniyle; Bitlis Eren Üniversitesi ile İşçi Sendikası Türkiye Kooperatif, Ticaret, Eğitim ve Büro İşçileri Sendikası (KOOP-İŞ) arasında 04.07.2020 tarihinde imzalanan ve yürürlüğü 01.01.2020-31.12.2021 tarihlerini kapsayan İşletme Toplu İş Sözleşmesi’nden faydalanabilmeleri için Bitlis Eren Üniversitesi ile yetkili işçi sendikası arasında “Ek Protokol” imzalandı. Sendika yetkilileri tarafından Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’a çiçek takdim edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yardım İmzalanan Ek Protokol’ün Bitlis Eren Üniversitesi ve çalışanlara hayırlı olmasını diledi.

Kaynak:

Bu sayfada yer alan haber ve bilgilerin tamamı Bitlis Eren Üniversitesi’ne ait https://www.beu.edu.tr/Icerik.aspx?id=4344 adresinden alınmıştır.

Bu Yazıya Emoji İle Cevap Verin
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Siz de Firmanızı Ücretsiz Bir Şekilde Sayfamıza Ekleyebilirsiniz
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ