BEÜ Akademisyenleri Dijital Dönüşüm Projesi Sertifikalarını Aldılar

BEÜ Akademisyenleri Dijital Dönüşüm Projesi Sertifikalarını Aldılar
Bitlisrehberi'nde Aradığınızı Bulursunuz

“Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında eğitimlerini başarıyla tamamlayan akademisyenler; Dr. Öğr. Üyesi Erdal Akın ve Öğr. Gör. Erol Gödur sertifikalarını aldı. 

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’ın da katıldığı,  Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında düzenlediği Faz III Lansmanı toplantısı gerçekleştirildi.
YÖK ve Cisco arasında dijital eğitim alanında 16 Mart 2020’de başlatılan iş birliği kapsamında, Anadolu’da bulunan ve “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında yer alan 24 üniversiteden akademisyenlere “siber güvenlik” ve “ağ yönetimi” konularında verilen eğitimlerde ilk iki faz tamamlandı. Projenin ilk iki fazında eğitim alan 63 akademisyenden 51’i eğitim sürecini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Bu kapsamda düzenlenen sanal sertifika töreninde eğitim sürecini başarıyla tamamlayanBitlis Eren Üniversitesi akademisyenleri Dr. Öğr. Üyesi Erdal Akın ve Öğr. Gör. Erol Gödur sertifikalarını aldı.

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yardım, “siber güvenlik” ve “ağ yönetimi” konularında aldığı eğitimleri başarıyla tamamlayan Bitlis Eren Üniversitesi akademisyenleri Dr. Öğr. Üyesi Erdal Akın ve Öğr. Gör. Erol Gödur’u tebrik etti. Öte yandan İçinde bulunduğumuz süreçte bu projenin öneminin daha da iyi anlaşıldığını ifade eden Rektör Yardım,Bitlis Eren Üniversitesinin  “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi”nde yer almasından memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.

Törenin ardından yine Anadolu’dan seçilen 30 yeni üniversitenin katılımıyla 3. Faz eğitim programının tanıtımı gerçekleştirildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya YÖK yetkililerinin yanı sıra,Bitlis Eren Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Yardım ile projede yer alan üniversitelerin rektörleri ve bu üniversitelerde proje kapsamında eğitici eğitimini alan ve alacak olan akademisyenlerle Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Lideri Habibe Açık katıldı.

Projeye 7 Mayıs’ta 16 Yeni Üniversitenin Eklenmesi ile Toplam Üniversite Sayısı 24’e Ulaşmıştı

YÖK ve Cisco’nun dijital eğitim alanındaki bu iş birliği kapsamındaki ikinci fazda ise Üniversitemizin yanı sıra “Ağrı İbrahim Çeçen, Ardahan, Artvin Çoruh, Batman, Bayburt, Bingöl, Gümüşhane, Hakkâri, Iğdır, Kilis 7 Aralık, Munzur, Muş Alparslan, Osmaniye, Siirt, Şırnak Üniversiteleri” yer aldı.

Kaynak:

Bu sayfada yer alan haber ve bilgilerin tamamı Bitlis Eren Üniversitesi’ne ait https://www.beu.edu.tr/Icerik.aspx?id=4328 adresinden alınmıştır.

Bu Yazıya Emoji İle Cevap Verin
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Siz de Firmanızı Ücretsiz Bir Şekilde Sayfamıza Ekleyebilirsiniz
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ